машини за добиточна храна
линија за производство на клуч
резервни делови за машини за добиточна храна

За Шангај Женги Машини

Основана во Шангај Сонџијанг индустриски парк во 1997 година. Професионално истражување и развој и производство на матрици за матрици, ролери и додатоци поврзани со машина за пелети. Напредна опрема за обработка на индустријата, водечка опрема во индустријата. Првокласна технологија за дизајнирање прстенести матрици и напредна технологија за обработка.

 • Задгранична канцеларија

 • Тим за попродажна услуга

 • Основана во 1997 година

ЗАПОЧНЕТЕ СО ЖЕНГЈИ
 • Мелница за пелети

  Ring Die Animal Feed Pellet Mill adopts mature technology to make high-quality animal feed pellets for chicken, cattle, horse, duck, etc. with large–scale production. Based on the outstanding features of its high throughput, low consumption, and mature technology, the ring die feed pellet mill has become more and more popular and possesses a broad market share at home and abroad. It is ideal equipment for animal and poultry breeding in grain feed factories, livestock farms, poultry farms, individual farmers, feed processing industry, etc.

  ВИДИ ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ
 • Производствена линија со клуч на рака од Женгји

  Компанијата секогаш се придржува до политиката за квалитет на „четири нули“, имено „нула дефекти во материјалите, дизајн за производствена линија клуч на рака, обработка и инспекција“. Ориентирани кон клиентите, посветени да им обезбедат на клиентите производи со висок квалитет и услуги за производна линија клуч на рака. Женги секогаш ќе се придржува до вредноста на „технологијата е суштината, квалитетот е животот“, постојано ќе иновира во истражувањето и развојот на производите, ќе создава вредност за клиентите и ќе придонесе за развојот на индустријата за добиточна храна и храна во Кина, па дури и во светот.

  ВИДИ ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ
 • Ring Die Repair machine

  Иновативно интегрирајте го внатрешниот круг за брусење, отворот за расчистување и интернирате
  ги сите странични отвори во процесот на поправка на прстенест матрица во опрема за поправка.

  The cost of equipment is reduced by 40%, the occupied space of equipment
  is reduced by 60%, and the repair efficiency is improved by 30%.
  Одлично заштедува време.

  Контрола на PLC, податоци за поправка на поставки за интелигентна пресметка,
  поправка l (процес Q без надзор на персоналот).

  ВИДИ ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ОБЕЗБЕДЕТЕ ПОВЕЌЕ РЕШЕНИЈА ЗА МАШИНИ ЗА КОРИСНИЦИТЕ КОИ СЕ ПОТРЕБА

whatsapp
+86 021 - 57780012 (канцеларија)

Други начини да стапите во контакт

Кликнете овде за да прочитате повеќе Прашај сега

Ring Die Manufacturing

 • Ринг матрица од резервни делови за мелница за пелети

  Ринг матрица од резервни делови за мелница за пелети

  Zhengyi Ring Die на резервни делови од мелница за пелети
  Користејќи Euro Standard X46Cr13 и строго контрола на производниот процес, производите со висока прецизност го достигнаа првокласно ниво на индустријата во однос на големината на склопувањето и мазноста на ѕидовите на дупките.

  Гледај Повеќе
 • Производствена линија со клуч на рака

  Производствена линија со клуч на рака

  Индустријата за машини за добиточна храна Zhengyi собира богато искуство во примена и производство на опрема и обезбедува опрема и проекти клуч на рака на многу меѓународни производители на добиточна храна.

  Гледај Повеќе
Кошница за прашања ( 0)