Професионален производител Миксер со едно вратило за индустријата за добиточна храна
  • Професионален производител Миксер со едно вратило за индустријата за добиточна храна
Споделете на:

Професионален производител Миксер со едно вратило за индустријата за добиточна храна

Квантитет:
  • SHH.ZHENGYI

Детали за производот

Ознаки на производи

Миксер со едно вратило главно се користи за премачкување, сув прашок и хемиска индустрија Се користи за мешање на разни материјали од сув прашок измерени пропорционално. Може да се користи и за мешање добиточна храна и соработка со друга опрема за преработка на добиточна храна во средни и мали фарми.

Карактеристики на производот

Применливо за добиточна храна, храна, хемиски, фармацевтски, пестициди и други индустрии во мешање на прашок, гранули, снегулки и разни материјали; Хоризонтален миксер од типот на серија, времето на мешање на секоја серија е 2-4 минути, особено за додавање течно мешање; опремување на цевката за додавање маснотии, целокупната структура е разумна, практичното работење и одржување; со креативна генерација структура на роторот на сечилото со лента, cv≤5%, Главата на вратилото и крајот и вратата за празнење прифаќаат единствена зрела технологија за заптивање, обезбедувајќи никакво истекување. И стандардниот кинески стандарден мотор, редуктор на брзината на домашната брзина, погон на редуктор на моторот.

МИКСЕР ЕДНО ОСЛИНИЕ

Уникатниот барабан во облик на круша со сооднос на еднаквост на должина и дијаметар постигнува мешање со голема брзина. Времето на мешање е помало од 90 секунди, а униформноста не е поголема од 5%.
Се склопуваат лопатките, кои можат да го прилагодат клиренсот на сечилото и барабанот. Рационализираниот барабан, помалку делови за пренос и работната врата по целата должина го прават преостанатата количина помала од 0,5%.
Специјалниот крај на вратилото и структурата на заптивката на вратата обезбедуваат никакво истекување.
Вратата за безбедно одржување со прекинувачи е лесна за чистење и пристап.
Усвојува лежишта на SKF и увезени пломби. Редукторот на менувачот прави мал шум. Непречено трчање, долг работен век.

Предности на миксер со едно вратило

Со едноставна и разумна структура, практично одржување, безбедно и доверливо, висока рамномерност на мешање, кратко време на мешање, малку остатоци.

Може да се користи како сложена единица за добиточна храна за средни и мали фарми.

Применливо за обложување, проба во прав, хемиска индустрија, што се користи за мешање на разни суви прашоци измерени пропорционално.

Параметар

МОДЕЛ МОЌ OUT PUT (kg/серија)
HHJD1000 15.11.18.5 500
HHJD2000 18,5/22 1000
HHJD4000 22/37 2000
HHJD6300 22X2 3000
HHJD8000 45X2 4000


Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
Кошница за прашања ( 0)
0